info@rakuskadrogeria.sk (+421) 948 948 238
                        Doprava pri nákupe nad 119€ zadarmo!

Ktorý odličovací prípravok je pre mňa ten pravý?

Výber najlepšieho typu odstraňovača make-upu môže byť dnes už komplikovanou úlohou. Vzhľadom na rozdielne typy pleti existujú rôzne typy produktov. Avšak, spravidla je dobré si nájsť jemný odličovač, ktorý sa dá bezpečne používať aj v okolí očí. Pokožka je v tejto oblasti jemná a bežná kozmetika ju môže dráždiť a vysušovať.

Táto príručka vám umožní získať lepšiu predstavu o tom, aký typ odstraňovača make-upu by mohol najlepšie vyhovovať vašej pokožke. 

Čistiace mlieko

Čistiace krémy alebo mlieka sú vynikajúce pre suchú pokožku, pretože väčšina jej zložiek pôsobí ako zvlhčovač. Pretože obsahuje oleje, dobre fungujú pri odstraňovaní aj vodeodolného make-upu. Použitie čistiaceho krému zanechá pokožku najhydratovanejšiu zo všetkých ostatných odličovačov, no aj napriek tomu je dobré si tvár po čistení umyť, aby ste predišli upchatiu pórov. Medzi obľúbené čistiace mlieka patrí práve toto od Nivey.

Dvojfázový odstraňovač make-upu

Tekutý odličovač je najbežnejším typom, ktorý používame. Je zväčša rozdelený do dvoch vrstiev, z ktorých je jedna olejnatejšia ako druhá. Pred aplikáciou na vatový tampón musí byť obsah pretrepaný, aby ste dostali rovnaké množstvo z oboch vrstiev. Fungujú takmer pre všetky typy pleti, s týmto odličovačom neurobíte krok vedľa! Niektoré z nich sú dokonca navrhnuté tak, aby neobsahovali olej, čo je lepšie pre mastnú pleť a pokožku náchylnú na akné.

Micelárna voda 

Čistiaca micerálna voda je fantastická ako druhý krok na zachytenie prebytočného make-upu, ktorý nebol odstránený primárnym odstraňovačom make-upu. Nemala by sa používať ako primárny odličovač pre ľudí, ktorí nosia výrazný tvárový a očný make-up, pretože by ho micerálna voda nedokázala odstrániť. 

Micelárna voda obsahuje veľmi malé molekuly čistiaceho oleja zvaného micely, ktoré vytiahnu z pokožky nečistoty a prebytočné oleje, aby sa dali ľahšie opláchnuť. Sú vynikajúce pre citlivú a suchú pokožku, pretože malé častice oleja skôr pleť hydratujú ako vysušujú.

Čistiace pleťové obrúsky

Obrúsky sú veľmi populárny a prenosný spôsob, ako odstrániť make-up, no často môžu zanechať pocit podráždenia či lepkavosti. Pre mastné typy pleti sú make-up obrúsky dobrá voľba, pokiaľ si po nich umyjete tvár. Pri suchých typoch pokožky môžu spôsobiť podráždenie a pokožku nechať ešte suchšiu a červenú. 

Preto si ich odporúčame brať len na výnimočné situácie počas cestovania. Skúste napríklad vyživujúce pleťové obrúsky z našej ponuky, ktoré sú vhodné aj pre citlivú pleť. 

Prírodné oleje 

Existuje široká škála prírodných olejov, ktoré možno použiť na odstránenie make-upu, pričom niektoré oleje sú pre konkrétne typy pleti lepšie. Napríklad olej z hroznových jadierok a marhuľový olej sú fantastickými možnosťami pre mastné typy pleti,  jojobový alebo arganový olej zas pre suchú pokožku alebo pokožku náchylnú k ekzémom. Pri kúpe oleja nezabudnite hľadať také, ktoré sú lisované za studena a organické.

Veríme, že si nájdete ten správny pre vašu pleť. Pozrite si celú ponuku našich odličovacích produktov!

Klikni na obrázok a nájdeš celú ponuku

Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
online free course