info@rakuskadrogeria.sk (+421) 948 948 238
                        Doprava pri nákupe nad 119€ zadarmo!

Najčastejšie otázky, ktoré sa nám vynárajú pri kúpe BIO čistiacich prostriedkov

Či chceme, či nie, čistiace prostriedky majú na životné prostredie určitý negatívny dopad. To, že použijete biologický čistiaci produkt neznamená, že dopad na prírodu nemá. Stopercentne však platí, že je minimálne šetrnejší, než bežný produkt. Ak by sme chceli rovno prejsť na prvú základnú otázku – sú čistiace prostriedky na biologickom základe pre životné prostredie lepšie? Odpoveď by bola jednoznačne áno. Poďme sa dozvedieť viac!

Ako môžu eko prostriedky životnému prostrediu pomôcť?

Veľmi dobrým príkladom je obsah enzýmov. Enzýmy môžu pomôcť znížiť vplyv pracích a čistiacich prostriedkov na životné prostredie –  sú totižto vysoko účinné aj v malom množstve a sú úplne biologicky odbúrateľné. 

Na zabezpečenie rovnakých výsledkov čistenia sú tak potrebné nižšie teploty, energia aj voda. A to pomôže! Zoberte si, že pri praní na 30°C namiesto 40°C spotrebujete o 30% menej elektrickej energie. Vyskúšajte napríklad bio gél na pranie s vôňou divých ruží.

PLANET PURE Bio gél na pranie vlny a jemného prádla Divá ruža 1,55 L / 31 praní

V čom je produkt na biologickom základe iný? 

Environmentálne označenia na produktoch výrazne obmedzujú alebo zakazujú používanie určitých látok škodlivých pre zdravie a životné prostredie. Okrem toho eko označenie môžu získať iba výrobky, ktoré sa snažia používať menej obalov a ekologickejšie materiály. 

Ako zistím, že použité zložky v prípravku sú získavané trvalo udržateľným spôsobom?

Čistiace prostriedky na biologickom základe nie sú automaticky udržateľnejšie. Kľúčovým faktorom k trvalej udržateľnosti a pozitívnym dopadom na našu klímu a životné prostredie je získavanie zložiek z obnoviteľných zdrojov. To, či prísady pochádzajú z takýchto zdrojov nájdete na etikete. Kritizuje sa najmä použitie palmového oleja.

Sú čistiace prostriedky na biologickej báze zdravšie?

Neexistuje žiadna všeobecná odpoveď. Certifikované výrobky obmedzujú alebo zakazujú používanie určitých látok škodlivých pre zdravie a životné prostredie. Alergická reakcia však môže byť spôsobená prírodnými aj fosílnymi zložkami, závisí od človeka.

Čistia čistiace prostriedky na biologickej báze rovnako účinne ako bežné čistiace prostriedky?

Áno, čistiace prostriedky na biologickom základe môžu čistiť rovnako dobre ako tie klasické. Čistiace vlastnosti závisia od vlastností každého produktu bez ohľadu na to, či ide o biologický alebo fosílny produkt.

Sú čistiace prostriedky na biologickej báze drahšie ako bežné výrobky?

Neexistuje žiadna všeobecná odpoveď. Maloobchodníci ponúkajú širokú škálu rôznych biologických a konvenčných čistiacich prostriedkov. Niektoré môžu byť drahšie; niektoré môžu mať rovnakú cenu alebo dokonca lacnejšie. Veď sa presvedčte sami a prezrite si bio produkty v našej ponuke.

Klikni na obrázok 🙂

Mnoho pracích prostriedkov sa vyrába s enzýmami. Ako sme si už povedali, enzýmy znižujú teplotu, vodu aj energiu potrebnú na čistenie vášho oblečenia – a to vám dokonca pomáha peniaze ušetriť.

Kde môžem kúpiť biologické čistiace prostriedky?

Všetky každodenné čističe na biologickom základe ako sú pracie prostriedky, viacúčelové čistiace prostriedky, prostriedky na umývanie riadu, kúpeľňu alebo okná nájdete aj u nás. Kliknite a prezrite si celú ponuku! 

klikni na obrázok 🙂
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
udemy course download free