info@rakuskadrogeria.sk (+421) 948 948 238
                        Doprava pri nákupe nad 119€ zadarmo!

Ovocie, víno, atrament. Takto zatočíte s rôznymi škvrnami!

Veď to poznáte – pošmyknutie na záhrade, pár kvapiek červeného vína či atrament na detských rukávoch… Takéto nepríjemné škvrny na oblečení nemá rada ani jedna gazdinka. Na začiatok jedna veľká spoločná rada. Je jedno o akú nečistotu ide, čím skôr ju začnete čistiť, tým lepšie!

Aj keby ste sa však pozabudli, s týmito tipmi nie je nič stratené. Ako na rôzne druhy škvŕn?

Červené víno. Fľaky zakryte soľou, ktorá ihneď začne absorbovať farbu a zružovie. Potom odev cez noc namočte do studenej vody s enzymatickým pracím prostriedkom. Ak je to potrebné, namáčanie zopakujte s novou vodou a potom ho umyte ako zvyčajne.

Ovocie. Opláchnite škvrnu studenou tečúcou vodou a priamo na škvrnu naneste enzymatický prací prostriedok na pranie. Uistite sa, že škvrna je ním celkom pokrytá, nechajte to stáť 20 minút a potom odev bez oplachovania operte na najvyššom možnom stupni. Pri škvrnách od ovocia či ovocných šťavách dobre poslúži špeciálny odstraňovač škvŕn, ktorý nájdete aj u nás.

DR. BECKMANN odstraňovač škvŕn Ovocie a nápoje 50 ml

Káva. Pri káve je postup rovnaký ako pri ovocí, no keďže sa káva dokáže do tkaniny rýchlo zažrať, treba prací prostriedok dostať viac do hĺbky. Preto použite starú zubnú kefku s jemnými štetinami a zapracujte prostriedok do tkaniny. Nechajte odstáť a vyperte. 

Atrament a pero. Umiestnite papierovú utierku pod zafarbenú plochu a škvrnu pokryte hojnou vrstvou spreju na vlasy (áno, čítate správne). Nechajte to niekoľko sekúnd vyschnúť, potom prebytočné množstvo odstráňte čistou handrou. Ak atrament nezišiel, postup opakujte, prípadne použite odstraňovač škvŕn na atrament a iné písacie potreby. 

DR. BECKMANN odstraňovač škvŕn Písacie potreby a atrament 50 ml

Oleje. Či už ide o jedlý olej alebo motorový olej, škvrnu ihneď opláchnite studenou vodou a premyte jarou na umývanie riadu, aby sa uvoľnila mastnota. Potom jemne votrite odstraňovač na mazivo a oleje a nechajte odev 10-15 minút odležať. Potom vyperte na najvyššom stupni, ktoré dokáže látka podľa štítku zvládnuť.

DR. BECKMANN odstraňovač škvŕn Mazivo a oleje 50 ml

Blato a tráva. Najskôr nechajte bahno vyschnúť, aby ste zoškrabali všetko, čo sa dá. Pokryte hrubou vrstvou pracieho prostriedku a nechajte odstáť. Opláchnite a znova nechajte oblečenie odstáť, tentoraz v zmesi octu a vody. Vyperte. A ak tam stopy po zelenej tráve stále budú, garantujeme vám, že tento odstraňovač fľakov od trávy vás nenechá v štichu!

DR. BECKMANN odstraňovač škvŕn Príroda a kozmetika 50 ml

My vám veríme – vy ten boj so zákernými škvrnami vyhráte! Všetky produkty na odstránenie škvŕn nájdete tu.

Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
free online course