info@rakuskadrogeria.sk (+421) 948 948 238
                        Doprava pri nákupe nad 119€ zadarmo!

Prvý krok ku vysnívanej korune krásy? Musíte poznať typ vašich vlasov.

Neviete nájsť ideálne produkty pre vaše vlasy? Možno je to tým, že nepoznáte typ svojich vlasov. Rovnako ako pri starostlivosti o pleť, aj určenie vášho skutočného typu vlasov môže hrať obrovskú úlohu pri účinnosti každodennej starostlivosti o vlasy. Hor sa to teda zistiť pekne krok po kroku!

Textúra vlasov

Textúra vlasov sa zvyčajne vzťahuje na prirodzený tvar alebo štruktúru vašich prameňov. Ak si nie ste istí, do ktorej kategórie spadáte, nechajte si po najbližšom umytí vlasy vyschnúť prirodzene a nepoužívajte na ne žiadne produkty. Len vtedy zistíte či sú vlasy rovné, zvlnené či kučeravé. 

Štruktúra vlasov

Štruktúra alebo hrúbka vlasov môže ovplyvniť to, ako dobre vedia držať v účese a ako budú reagovať s rôznymi výrobkami. Vo všeobecnosti môžu byť vaše vlasy jemné, stredné alebo hrubé. Ako to zistiť? Zoberte si klasickú niť a porovnajte hrúbku s vlasom. Ak je jeden pramienok tenší ako niť, sú vaše vlasy jemné. Logicky, ak je vlas hrubší, máte vlasy hrubé. Preto odporúčame si pozrieť našu širokú škálu šampónov na rôzne druhy vlasov.  

Pórovitosť vlasov

Pórovitosť znamená schopnosť vašich vlasov absorbovať vlhkosť a tým pádom aj kozmetiku. Ľahký spôsob, ako posúdiť pórovitosť vašich vlasov, je vložiť jeden prameň vlasov do misky s vodou. Ak vlas klesá na dno, má vysokú pórovitosť – čo znamená, že absorbuje takmer všetku vlhkosť. Ak sa prameň vznáša tesne nad dnom misky, sú vaše vlasy vyvážené a majú priemernú pórovitosť. Pokiaľ ostane úplne na hladine, vaše vlasy majú nízku pórovitosť.

Typ pokožky hlavy

Určite sa zhodneme na tom, že ak je vaša pokožka hlavy v zlom stave, budú také aj vlasy. Ak chcete zistiť, aká je vaša pokožka, odporúčame vám skontrolovať vlasy a hlavu na druhý deň po umytí. Ak sú korienky mastné, odporúčame používať šampón na mastné vlasy, ktoré vyvážia tvorbu mazu na pokožke a zabránia tak jeho hromadeniu.

Ak sa však bude z pokožky mierne odlupovať, je pravdepodobné, že vaša pokožka hlavy je suchá a potrebuje jemnejší hydratačný šampón.

HEAD & SHOULDERS šampón na vlasy proti lupinám /Sensitive 300 ml

Tie sú formulované špeciálne pre suchú pokožku hlavy, aby sa zabezpečilo správne čistenie vašich vlasov bez toho, aby boli zbavené prírodných olejov.

Už ste pripravené správne sa starať o svoje vlasy? Nájdite tú svoju ideálnu kozmetiku tu!

Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
free download udemy course