info@rakuskadrogeria.sk (+421) 948 948 238
                        Doprava pri nákupe nad 119€ zadarmo!

Skúste týchto 6 tipov na to, aby vaše kožené topánky vyzerali stále ako nové.

Nie sme takí bohatí, aby sme si kupovali lacné veci – preto sa oplatí investovať do kvalitných kožených topánok. Ale aj to tie sa treba patrične starať!

Pri správnom staraní sa o kožu vyzerajú topánky dobre a zvyšuje sa aj ich životnosť. Bez riadnej starostlivosti koža vyschne, prípadne praskne a rozpadne sa. Aby ste si však zachovali pružný vzhľad vašich kožených topánok, musíte tento materiál udržiavať čistý, upravený a odolný voči vonkajším vplyvom. 

Tu je niekoľko tipov, ako sa o kožené topánky starať tak, aby vám slúžili dlhé roky

  1. Zaobstarajte si impregnačný sprej

Impregnáciou topánok ochránite kožu pred vodou aj špinou. Najlepšie je naimpregnovať čisto nové topánky ešte pred tým, ako v nich vyjdete von. Dnes je to už naozaj jednoduché, vyberte si medzi impregnačným sprejom na hladkú kožu alebo semiš a nubuku, a na čisté topánky nastriekajte jednu vrstvu. Po zaschnutí ešte raz opakujte a hotovo! Ochrana aktívna.

ERDAL Classic sprej na impregnáciu semišu a nubuku 250 ml
  1. Používajte napinák

Aj keď to znie, ako by sme sa vracali do minulého storočia, je to tak. Moderné napináky majú už takmer v každej dobrej predajni obuvi. Používanie je jednoduché – hneď ako si topánky vyzujete, vložte do nich napináky na aspoň 24 hodín. Zabránite tak deformácii tvaru, krčeniu kože a jej následnému praskaniu.

  1. Lakovanú kožu leštite

Lakovky si svoj vysoký lesk zaslúžia. Doprajte im ho aj vďaka špeciálnym samoleskom aj s aplikátorom. Ešte pred leštením ich však poriadne očistite.

ERDAL Express samolesk na topánky Čierny 60 ml
  1. Hladkú kožu krémujte 

Najlepšie raz za dva týždne si zaslúžia svoju starostlivosť aj topánky z hladkej kože. Existujú farebné krémy, ktoré dobre poslúžia na miestach, kde farba vybledla, prípadne na okopané miesta. Čierne či hnedé krémy zamaskujú nedostatky a oživia pôvodnú farbu topánok.

  1. Semišové topánky kefujte

Veď viete, že semiš je doslova lapač prachu a na topánkach to vôbec nevyzerá dobre. Nečistite ich však zbytočne každý raz na mokro, na prach stačia špeciálne gumené kefy, prípadne nová hubka na riad. Penové prípravky použite až vtedy, keď máte na semišových topánkach väčšie nečistoty. 

  1. Noviny proti vlhkosti

Ak sa vám podarí dobehnúť domov s premočenými koženými topánkami, nedávajte ich vyschnúť na horúci radiátor – koža stvrdne a je náchylnejšia k popraskaniu. Najlepšie spravíte, ak do mokrých topánok napcháte staré noviny, ktoré vlhko pohltia. 

Veríme, že vám aj vďaka našej širokej ponuke vydržia obľúbené kožené topánky čo najdlhšie. 

Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
udemy course download free