info@rakuskadrogeria.sk (+421) 948 948 238
                        Doprava pri nákupe nad 119€ zadarmo!

Šperky čisté ako od profesionála. Vieme ako na to!

Od vášho každodenného šperku až po jedinečné kúsky, ktoré nosíte iba pri zvláštnych príležitostiach – všetky vaše šperky si zaslúžia dobrý lesk. Krémy na ruky, mydlá alebo prach a nečistoty sú len niektoré z vecí, ktoré môžu spôsobiť, že striebro, kamene, retiazky či perly vyzerajú matne a bez života. 

Dobrou správou je, že svoje šperky si môžete vyčistiť doma – a je to jednoduchšie, ako si myslíte. Poďme na to!

Ako na striebro a zlato

Najlepší spôsob, ako vyčistiť zájdené strieborné prstene či náušnice, je čistiť ich pravidelne v ponornom kúpeli aj pomocou tohto prípravku.

HAGERTY čistič strieborných šperkov 170 ml

Na poslednú chvíľu výborne poslúžia impregnované utierky na striebro, ktoré sa jednoducho používajú a zabezpečia okamžitý lesk. V prípade, že vám došiel čistič, umyte striebro v teplej vode so saponátom. 

HAGERTY utierka na striebro 36 x 30 cm

Pri drobných zlatých šperkoch však dajte pozor, aby ste ich nechávali v roztoku na čistenie zlata kratšie, než masívnejšie šperky. Na rýchle očistenie sú tu utierky na zlato.

HAGERTY impregnovaná čistiaca utierka na zlato 36 x 30 cm

Ako na drahé kamene 

Je ľahké obnoviť iskru drahokamov a polodrahokamov, ako sú diamanty, rubíny, smaragdy a zafíry zo zlata. Na ich čistenie môžete použiť rovnaký postup ako pri čistení zlata, no obyčajnú vodu zameňte za perlivú, pomôže to lesku. Pre profesionálne vyčistenie odporúčame čistič na vzácne kamene s jemným zložením, do ktorého šperk vložíte na 1 až 2 minúty. Pre dokonalý výsledok použite aj obrúsky.

HAGERTY čistič na vzácne kamene 170 ml

Ako na perly 

Či už sú perly skutočné alebo umelé, snažte sa ich nenamáčať, pretože sa môže oslabiť ich štruktúra. Ak chcete perly očistiť, začnite so suchou mäkkou handričkou. Potom namočte jemnú zubnú kefku do zmesi teplej vody a šampónu a prejdite každú perlu. Krátko opláchnite a pretrite handričkou. 

Ako na bižutériu

Znova – mydlo, voda a handrička. Bižutéria sa nenamáča ani neponára do čistiaceho kúpeľa kvôli materiálu a „kameňom“. Tie sú totižto často len nalepené, nie vsadené, a tak by sa mohlo lepidlo uvoľniť. 

Pamätajte – každý šperk si zaslúži svoj lesk a čistotu. O čo viac sa budete o ne starať, o to viac budú žiariť. A spolu s nimi aj vy! 

Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
udemy course download free