info@rakuskadrogeria.sk (+421) 948 948 238
                        Doprava pri nákupe nad 119€ zadarmo!

Spravte týchto 5 vecí a vyhnete sa otravným komárom

Počas pokojného letného večera neexistuje snáď nič otravnejšie, než bzučiace komáre všade naokolo. Vyhnúť sa komárom je naozaj niekedy extrémne ťažké. V skutočnosti dokážu zachytiť vôňu človeka vzdialeného až 30 metrov. Našťastie, existuje veľa metód a produktov, ktoré dokážu odpudzovať hmyz a umožňujú vám vychutnať si prírodu bez štípancov. Len si prezrite celú našu ponuku účinných a kvalitných prostriedkov proti hmyzu.

Čítajte ďalej a dozviete sa viac o piatich tipoch ako sa vyhnúť komárom. 

Vyvarujte sa kvetinových alebo ovocných vôní

Nosenie kvetinových alebo ovocných parfumov, telových krémov a opaľovacích krémov môže zvýšiť pravdepodobnosť uštipnutia. Hmyz si vás v tomto prípade zamení s rastlinami. Ako alternatívu môžete použiť vonné mydlá a saponáty. Budete voňať sviežo a čisto, ale nie kvetinový alebo ovocný sad pre zvedavé komáre.

Vyvarujte sa slaných a vyprážaným potravinám

Ako sme už spomenuli, komáre dokážu odhaliť človeka zo vzdialenosti 30 metrov. Ak ste jedli potraviny, ktoré obsahujú vysoké hladiny soli alebo draslíka, vaše telo bude produkovať zvýšenú hladinu kyseliny mliečnej. Komáre a iný hmyz priťahujú vône kyseliny mliečnej, takže vaša vôňa pre nich bude ešte príťažlivejšia.

Prírodné oleje: olej z citróna eukalyptu

Ak hľadáte prírodný spôsob, ako odpudzovať hmyz, olej z eukalyptu je jednou z odpovedí. Nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo pre životné prostredie, jediným potenciálnym rizikom pre vaše zdravie je podráždenie očí, ak produkt aplikujete priamo na tvár. Medzi ďalšie prírodné oleje, ktoré účinne odpudzujú hmyz, patria škorica, ricín, rozmarín, citrónová tráva, céder, klinček, pelargónia a mäta pieporná.

Odevy odpudzujúce hmyz

Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť uštipnutiu, je samozrejme čo najviac zakryť vaše telo, ale v letnej horúčave to nemusí byť najpríťažlivejšou možnosťou. Dobrou alternatívou je nosiť hmyz odpudzujúci odev, najmä z tkaniny obsahujúci permethrin, syntetický chemický insekticíd. Toto unikátne oblečenie ošetrené permetrínom môže zostať účinné niekoľko mesiacov a dá sa kúpiť v špecializovaných obchodoch.

Vyskúšajte novinku – špirálu proti komárom

Špirála proti komárom vo voľnej prírode a otvorenom priestore a je vhodná do záhrady, na terasy, počas kempovania či rybárčenia. Poskytuje okamžitú ochranu počas 6 hodín s dosahom až do 10 m2. Novinku kúpite tu!

Vybavte sa prostriedkami na hmyz u nás a užite si skvelé leto bez nepríjemností.

Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
udemy course download free