Detská kozmetika – môžu ju používať aj dospelí?

Nie je žiadnym tajomstvom, že detská pokožka je neuveriteľne jemná. Deti sa nenarodia s takou kožnou bariérou ako máme teraz my a preto ich citlivá pokožka potrebuje dávku extra lásky. Výrobky určené pre malé deti majú mimoriadne jemné zloženie, ktoré pomáha detskej pokožke sa správne vyvíjať.

Môžu však používať detské výrobky aj dospelí? My hovoríme áno! Pre ich mimoriadnu jemnosť, detské výrobky dobre fungujú tiež pre dospelých s citlivou pokožkou. Len sa vyskúšajte sprchovať s umývacím mliekom pre deti či používať jemný detský krém na telo a tvár. Už po týždni uvidíte výsledky – žiadne podráždenie, okamžitá hydratácia a dlhodobo hebká pokožka.

Kozmetiku pre deti možno využiť aj takto inovatívne:

Detský púder

Detský púder pomáha odstraňovať vlhkosť s jemných záhybov detskej pokožky. A teraz pozor, podobne ako suchý šampón, púder možno použiť aj na odstránenie mastnoty z vlasov medzi umývaním! Je to omnoho šetrnejšie ako väčšina suchých šampónov na trhu a okrem toho, nevysušuje pokožku hlavy.

Detský olej

Detský olej je výborná alternatíva k odstraňovačom make-upov. Je veľmi jemný na pokožke, ale dostatočne olejnatý na to, aby z tváre šetrne odstránil aj vodeodolné očné linky alebo tekuté rúže. Navyše, jedna fľaša vydrží mesiace a je lacnejšia, než bežné odličovacie prípravky.

Detské vlhčené obrúsky

Toto technicky síce nie je tip na starostlivosť o pleť, no aj napriek tomu by sme ho sem chceli zahrnúť. Detské vlhčené obrúsky sú vynikajúce na čistenie čohokoľvek. Odstraňujú nečistoty a špinu z akýchkoľvek materiálov a nevysušia vaše ruky ako bežné dezinfekčné utierky. Aj voňajú určite príjemnejšie.

Krém na zapareniny

Trápi vás vyrážka, akné? Vyskúšajte krém na zapareniny! Iste, znie to hlúpo, ale plienkový krém je skvelý na prevenciu vyrážok. Jeho receptúra hydratuje, no zároveň vysuší vyrážku k dokonalosti a minimalizuje aj riziko kožných chorôb ako je psoriáza a ekzém.

Či už ste dospelí, ktorí si to chcú vyskúšať len zo zvedavosti, alebo si chcete vylepšiť rutinu starostlivosti o pleť, detská kozmetika vám môže pomôcť. Ponúkame širokú škálu krémov, umývacích prostriedkov a doplnkov starostlivosti o pleť, ktoré vyhovujú ľuďom všetkých vekových skupín.

Pozrite sa na našu celú kolekciu tu.

Podobné články

Najčítanejši