info@rakuskadrogeria.sk (+421) 948 948 238
                        Doprava pri nákupe nad 119€ zadarmo!

Zorientujte sa medzi druhmi opaľovacích krémov

Leto je už v plnom prúde a všetci sa tešíme z teplých slnečných lúčov. Našu pokožku však treba pred nimi chrániť! Opaľovací krém ponúka tú najlepšiu ochranu proti rakovine kože. Samozrejme, medzi výborné ochranné prostriedky sem patrí aj pobyt v tieni či oblečenie.

Vo všeobecnosti sa pre každodenné použitie odporúča faktor minimálne 30, ktorý si treba natrieť najmenej 15 minút pred pobytom na slnku. Nezabúdajte na fakt, že vaša tvár je vystavená slnku asi najviac, preto si ju natrite radšej vyšším stupňom ochrany, než telo. Pre citlivú pokožku si zadovážte opaľovacie mlieko s jemnejším zložením – nájdete ho aj u nás.

NIVEA Sun mlieko na opaľovanie Sensitive SPF 50 200 ml

Fyzikálne vs. chemické opaľovacie prípravky

Opaľovací krém chráni pokožku pomocou látok na blokovanie, odklon alebo odraz slnečných lúčov. Podľa toho aj rozlišujeme dva základné typy opaľovacích prípravkov. 

Fyzikálne opaľovacie krémy, niekedy nazývané prírodné alebo minerálne opaľovacie krémy, obsahujú dve zložky: oxid zinočnatý a oxid titaničitý. Tieto prísady spolu pôsobia na vrchole pokožky a odkláňajú alebo odrážajú škodlivé slnečné lúče.

Chemické krémy na opaľovanie používajú viacero organických prísad, ktoré sa po aplikácii absorbujú v hornej vrstve pokožky. Vytvárajú chemickú reakciu a menia UV lúče na teplo, ktoré odvádzajú od pokožky, aby ju nepoškodili. 

Chemické opaľovacie krémy nie sú také husté ako fyzikálne, takže sa často používajú v opaľovacích krémoch vyrobených v sprejových fľašiach. Hydratačné spreje na opaľovanie sa ľahko roztierajú a možno do nich pridať aj olej na podporu zhnednutia – taký nájdete aj v našom eshope tu.

NIVEA Sun olej na opaľovanie podporujúci zhnednutie SPF 20

Pre zhrnutie, fyzikálne opaľovacie krémy môžeme považovať za akýsi štít, zatiaľ čo chemické krémy sa vstrebávajú do pokožky. Nebojte sa však tých názvov – oba typy sú úplne bezpečné a funkčné proti lúčom UVA a UVB.

Každá pokožka je iná a je potrebné vyskúšať viacero prípravkov, aby sme našli ten vhodný práve pre seba. A ak to so slniečkom predsa len trošku preženiete, nikdy nie je na škodu mať v kúpeľni prvú pomoc – Nivea hydratačné mlieko po opaľovaní. Prajeme krásne leto!

NIVEA Sun hydratačné mlieko po opaľovaní 
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
free online course